
Szerintem mindannyiunknak megvannak azok az alműfajok, amik tényleg a frászt tudják hozni ránk. Nekem ilyenek a megszállós-ördögűzős filmek. Sajnos nagyon sokan kihasználják ezt a zsánert és olcsó másolatokat gyártanak, amik nyomokban sem ijesztőek, viszont ha valaki komolyan veszi ezt az alműfajt, akkor igazán maradandó rettegést tud adni a nézőknek. Az Ördögűzés Emily Rose üdvéért egyértelműen ez utóbbiak táborát erősíti a maga realizmusával. Egy 1975-ben Németországban végrehajtott, félresikerült ördögűzés igaz történetét vették alapul a készítők.
Egy Anneliese Michel nevű lányon 1975-től kezdve több mint 70 ördögűzést hajtottak végre, majd a szervezete feladta és 1976. július elsején éhen és szomjan halt Klingenberg am Mainben. Az esetet végig dokumentálták és megrendítette, megosztotta a közvéleményt. A szülőket és a papokat végül 6 hónap börtönre és 3 év próbaidőre ítélték az orvosi segítség elmulasztása bűntettében, mivel a bíróság úgy vélte, hogy az eljárás csak tetézte a mentálisan zavart és beteg lány állapotát, de nem ez okozta a bajt. Az Ördögűzés Emily Rose üdvéért ezt az esetet dolgozta fel és 15 évvel a bemutatását követően is teljesen a hatása alá tudja vonni a nézőjét. Most 15 érdekességet hoztunk el nektek a filmről a Kulisszák mögött rovatunkban.
1. Jennifer Carpenter meghallgatása annyira erős és ijesztő volt, hogy a rendező egyből el is döntötte, hogy neki adja a szerepet.
2. Jennifer Carpenter nagyon komolyan vette a felkészülést. Úgy készült a szerepére, hogy órákat töltött bezárva, egy tükrökkel teli szobában, hogy tökéletesítse a különböző pózokat és még ijesztőbbé tegye a megjelenését.
3. Két jelenetet leszámítva, végig Carpentert láthatjuk, ugyanis a színésznő annyira hajlékony volt, hogy rengeteg mindent meg tudott csinálni. Még effekteket se nagyon kellett használniuk. Nyilván neki is meg voltak a határai, például a kollégiumi jelenet során, ahol a lány a földön van kicsavarodva, ott egy bábut használtak.
4. Amikor a templomban Emily kezd fokozatosan hátrafelé hajolni, akkor Carpenteren egy hám volt, hogy még embertelenebbé és fájdalmasabbá tegye a hatást.
5. A néma sikolyt Carpenter találta ki és többek között emiatt kapta meg a szerepet, mert Scott Derrickson nagyon félelmetesnek találta.
6. A rendező azt akarta, hogy a filmje kérdéseket vessen fel az emberekben, ne pedig válaszokat kapjanak.
7. Laura Linney annyira a film hatása alá került, hogy a forgatás ideje alatt sokszor ébredt fel ugyanabban az időben.
8. A készítők azt mondták, hogy az 1950-es Rashomon volt rájuk hatással. Ebben a filmben négy különböző tanú meséli el egy gyilkossát történetét különböző perspektívákból a bíróságon.
9. Az "esküdtek" nem láthatták a forgatókönyvet, így a reakcióik teljesen valódiak.
10. Ugyan Vancouverben forgatták a filmet, de Derrickson szándékosan nem emelt ki semmit, mert azt akarta, hogy időtlen és mindenki számára ismerős legyen a helyszín.
11. Az volt a legfontosabb, hogy úgy mutassák be a megszállást, hogy az tényleg valódi legyen és el tudjuk képzelni, hogy bárkivel, bármikor megtörténhet.
12. Derrickson az 1928-as The Passion of Joan of Arc című filmet nézette meg Carpenterrel, hogy abból merítsen ihletet az alakításához.
13. A rendezőre nagy hatással volt Dario Argento munkássága. Emellett rengeteg tárgyalótermi drámát nézett, hogy tökéletesen össze tudja dolgozni ezt a műfajt a horrorral. Az egyik ilyen film a Primal Fear volt. Laura Linney-t ezzel a filmmel készítette fel a szerepre.
14. A forgatás alatt Carpenter beállította az ébresztőjét, hogy az éjszaka közepént felkeltse, ehhez a Pearl Jam Alive című számát választotta.
15. Amikor valami rossz vagy kísérteties történik a filmben, mindig látható egy lila fény valahol. Általában a lila fény az ablak felől áradt.