A 2016-ban történő nagy sikerű debütálása után, végre visszatért a Westworld. Bár azok közé tartozom, akik szerint az első évad volt annyira jó, hogy önmagában is megállta volna a helyét, ettől függetlenül módfelett vártam az új évadot.
A történet fonalát nem sokkal az előző évad eseményei után vesszük fel. A sorozat megtartotta a több szálon (és idősíkon) futó elbeszélésmódot. Bernardra a tengerparton találnak rá a Delos emberei, itt rögtön meg is ismerhetünk két új szereplőt, a műveleti vezető Karl Strandt (Gustaf Skarsgård) és Antoine Costa-t (Fares Fares) akik próbálják kideríteni mégis mi történhetett azon az ominózus estén. A mészárlás éjjelét úgyszintén Bernard-al illetve Charlotte-al követhetjük nyomon, aki által betekintést nyerhetünk a park egy titkos létesítményébe, és megismerhetjük annak funkcióit. Mindenfajta spoiler nélkül, annyit azért megemlítenék, hogy ez a fordulat rendkívül aktuális problémákra hívja fel a figyelmet, így remélem ezt részleteiben is kidolgozták a készítők. Ezen kívül nyomon követhetjük Dolores szabadsághoz vezető útját, oldalán Teddy-vel a teljes öntudatra ébredésig (?). Sejteni lehetett, hogy Dr. Robert Ford emberi mivoltában nem fog feltámadni az előző évadban kapott fejlövés után.
Azonban számomra kérdéses, hogy ki lesz képes az Anthony Hopkins által előadott filozófiai értekezések után keletkezett űrt betölteni? Eddig úgy néz ki, hogy Dolores kapta ezt a szerepet, mindenesetre kíváncsi leszek, hogy a mély dialógusok mennyire lesznek hangsúlyosak az előző évadhoz képest. Aki viszont „visszatért” az William, ő végre megkapta a hőn áhított játékot, amit eddig annyira keresett. Itt a készítők újra elővették azt a kérdéskört, hogy a lázadás mennyire történt szabad akaratból és mennyi belőle az előre kódolt narratíva, de egyértelmű, hogy szükség van egy ilyen fokú bizonytalanságra. Továbbá találkozunk Maeve-el az ex prostituálttal, aki épp kihúzza a szorult helyzetben talált narratívaírót Lee Sizemore-t. Ők elindulnak megkeresni Maeve valamikori lányát az addigra már egy egész sereget megsemmisítő banditával együtt. Itt is folytatódik persze a szerelmi szál, azonban remélem, hogy árnyalni fognak Hector és Teddy karakterén, hiszen valójában mind a kettő személyisége annyiból áll, hogy szerelmesek egy-egy céltudatos és erős nőbe, akiért bármit megtennének. Ez viszont hosszútávon kidolgozatlanságnak hathat a rendkívül komplex szereplők mellett.
Összességében, szerintem minden elvárásnak megfelelt az első rész. Kaptunk meglepő és elgondolkodtató fordulatokat, új szereplőket, több cselekményszálat. A Westworld megtartotta a filozófiai mélységét, azonban nem félt új témákat is beemelni az eddigiek közé. Az első rész nem mutatott túl sokat (még a beígért Shogunworld-ről sem tudunk meg semmit), de pont eleget ahhoz, hogy nagyon bizakodó legyek a második évaddal kapcsolatban.
BRÉKING! Tegnap az HBO bejelentette, hogy berendelték a sorozat harmadik évadát is. (eN.Dé.)