
Rengeteg újdonság várható 2016-ban - oldalunkon közel 300 produkció érkezését jeleztük. Összegyűjtöttük azokat, amik a legnagyobb érdeklődésre tarthatnak számot.
Filmfolytatások
Egyértelmű, hogy mind közül a legjobban A kör 3 tart minket izgalomban. Úgy volt, hogy a Rings már tavaly megérkezik, ám sajnos csúszik a produkció. Jelen állás szerint április 1-jén láthatjuk újra Samarát, aki ismét egy videófelvétel útján rémisztget. Szó volt róla, hogy előzményfilmet kapunk, ez azonban módosult, így rendes folytatás érkezik, mely 13 évvel A kör eseményei után játszódik majd. (Néhány korai promókép itt.)
Október 21-én érkezik a Ouija 2, melyben természetesen ismét a tábla okoz problémát. Egy lány nemrég elhunyt apjával próbál kapcsolatot teremteni, és újabb gonosz lélek szabadul el. (Az első rész kritikája itt.)
Ha már gonosz lélek: június 10-én jön a Démonok között 2. A történet a híres enfieldi kopogó szellem sztoriját meséli el, ami az angliai Brimsdown faluban esett meg. Külön érdekesség, hogy a filmben feltűnik A rettegés háza háttérsztorijából ismert DeFeo család. (Az első rész kritikája itt, az új filmből egy kép itt.)
Talán még idén ideér a vámpírok mindennapi életét bemutató mockumentary, a Hétköznapi vámpírok folytatása is. (Az első rész kritikája itt.)
Ismét sor kerül 12 óra törvényileg engedélyezett anarchiára. A bűn éjszakája 3 július 1-jén jelenik meg. (Az első rész kritikája itt, a másodiké itt.)
Az ismert akcióhorror-sorozat is folytatódik, az Underworld: Új generáció október 21-én érkezik.
A bosszúfilmek rajongói is örülhetnek: készül a Köpök a sírodra: Déjà vu, ami azonban nem a 2010-es remake által elindított sorozat új tagja, hanem az 1978-as eredeti folytatása lesz, és Jennifer Hills karaktere is visszatér. A történet szerint az egykori erőszakolók rokonai szörnyen dühösek, hogy a bíróság felmentette őt, és úgy döntenek, maguk fognak igazságot szolgáltatni. Dátumunk még nincs, de már az utómunkák zajlanak. (A remake és folytatásainak kritikái itt.)
Halkan jegyezzük meg, hogy utoljára azt rebesgették, hogy 2016-ban lesz Fűrész 8, de ez még 2014 októberében hangzott el, azóta nem hallani semmit. Akkor azt mondták, a Comic Conra (júliusra) kész lehet. Hát, meglátjuk. (Az összes rész kritikája itt.)
Végül, de elsősorban: július 25-én Steve Guttenberg és a tűzokádó lávapókok újabb gigászi küzdelmére kerül sor. A Syfy leendő produkciója a 2 Lava 2 Lantula (munka)címet viseli. (Az első rész rendhagyó kritikája itt.)
Sorozatfolytatások
A két formátumot összeillesztjük: a Damien című sorozat ugyanis az 1976-os Ómen folytatásának tekinthető, és a felnőtt Damien megpróbáltatásait meséli majd el. A szériát Glen Mazzara, a The Walking Dead showrunnere írja, és ő lesz az executive producer is. (Az eredeti film kritikája itt.)
Nem reménykedtünk hiába, berendelték ugyanis a Wayward Pines második évadját, ami 2016 közepén debütál majd. (Shyamalan sorozatáról minden itt.)
A Sikoly-sorozat ugyancsak folytatódik idén, április 20-án jön a második évad.
A Sikolyról jut eszünkbe: tavaly a szívünk csücske volt a Scream Queens. Ezzel kapcsolatban még csak pletykák keringenek a folytatásról, de reméljük, nemsokára kiderül, hogy totally obvi, hogy jön a második évad. (Chanelék megpróbáltatásairól minden itt.)
Az Ash vs. Evil Dead esetén szó sincs pletykákról, biztos a második évad. Vélhetően valamikor ősszel kerül elő ismét a láncfűrész.
Az Alkonyattól pirkadatig-sorozat ugyancsak megy tovább, a harmadik évad jön idén, azaz tovább nézhetjük a Gecko testvérek és a hüllővámpírok küzdelmét. (A klasszikus 1996-os filmről kritikánk itt.)
Zombik Syfy-módra: a Z, mint zombi harmadik évada érkezik, várhatóan szeptemberben. (Az első évad kritikája itt.)
A kór szintén megkapta a harmadik évadát, július környékén jöhet a folytatás. (Az első évad vendégkritikája itt.)
A Salem is triplázhat, várhatóan áprilisban jönnek az új részek. (Az első évad kritikája itt, a másodiké itt.)
Az American Horror Story a 6. évaddal jelentkezik idén. (Az AHS-ről minden itt.)
Fox és Mulder ismét az igazság nyomában: január 24-én debütál az X-akták új évada, melyben a két exügynök újabb hatalmas kormányzati összeesküvésre bukkan. Gillian és Duchovny mellett sok más régi karakter is feltűnik. (Korábbi epizódismertetők itt érhetők el, az újakkal kapcsolatban meg tessék jelentkezni!)
És ugye mondanunk sem kell, hogy a The Walking Dead megkapta a 7. évadot, valamint a Fear the Walking Dead 2. évada is érkezik (TWD-ről minden itt, FTWD-ről minden itt).
Remake, reboot, előzmény, franchise
A Damienhez hasonló koncepcióval készül a Wolf Creek - A haláltúra spinoffja, a két film után ugyanis itt is egy sorozat érkezik majd. Az ausztrál slasherökre építő sztoriban Mick Taylor egy túrázó amerikai családot terrorizál, és szépen sorban nyírja ki a família tagjait. Ám most fordul a kocka, mert a 19 éves Eve túléli a mészárlást, és összetört életét a bosszú útján kívánja újraépíteni. Az év közepén érkezik majd mind a 6 rész, egyszerre.
Ha már film után sorozat: készül a Friday the 13th: Crystal Lake Chronicles, melyben a Kristály-tó környéki karaktereknek ismét szembe kell nézniük a visszatérő Jasonnel, akit valamivel "valóságosabban" ábrázolnának majd. Ugyan még fogalmunk sincs, hogy mikor lesz ebből valami, úgyhogy jobb híján hiszünk az IMDb-nek, ami szerint idén megérkezik. (Az 1980-as eredeti film és a 2009-es remake kritikái itt.)
Újra a kísértetházban járunk: jön az Amityville: The Awakening. Egy egyedülálló anya takarékossági okokból új házba költözik, ahol azonban különös események történnek (beteg fia meggyógyul, lánya rémálmoktól szenved), és kiderül, hogy az ingatlan nem más, mint a hírhedt Amityville-ház. Április 15-én jön a film. (Az 1979-es klasszikus és a 2005-ös remake kritikái itt.)
A 2002-es Kabinláz kap egy remake-et. A történet szerint 5 frissen diplomázott fiatal az erdőségben bérel ki egy faházat, ám a bulihangulatot hamarosan félbeszakítja egy vírus, amely nem kerüli el a közelben élő durva helyiek figyelmét sem. Február 12-én várható limitált mozis bemutató.
Előzményfilm érkezik A texasi láncfűrészes mészárláshoz. Az egyszerűen csak Leatherface névre hallgató produkció a címszereplő Bőrpofa tinédzserkorába repít vissza minket. Három másik társával meglóg az elmegyógyintézetből, és egy pokoli utazás veszi kezdetét, ahol egy elrabolt ápolónő is kénytelen velük tartani. A helyzetet fokozza, hogy egy hasonlóan őrült, bosszúszomjas seriff van a nyomukban. Dátum egyelőre nincs. (A klasszikus film kritikája itt.)
A fesztiválos vetítések után január 22-én limitált mozis bemutató, valamint online megjelenés keretében a nagyközönséghez is eljut a Mártírok remake-je. A történet természetesen hasonló, egy nő és gyerekkori barátja állna bosszút korábbi bántalmazóikon. (Az eredeti film kritikája itt.)
Godzilla is visszatér, ezúttal Japánban készül egy új film, melyben az ismert szörnyeteg 118.5 méter magas lesz. A Godzilla: Resurgence július 29-én érkezik, rebootként hivatkoznak rá.
Legutolsó infók szerint idén érkezhet a Tudom, mit tettél tavaly nyáron remake-je. Bár már 2014-ben bejelentették ezt is, azóta nagy a csend, de remélhetőleg nemsokára többet tudunk majd.
A FOX idén ősszel hozná le a régi sci-fik és B kategóriás horrorok előtt humorosan tisztelgő (azaz inkább azokat parodizáló) The Rocky Horror Picture Show új filmváltozatát. A történetben egy őrült, transzvesztita tudós egy Frankensteinhez hasonló lényt teremt, dögös férfikülsővel.
Frankenstein
Ha már Frankenstein: több produkció is érkezik a történettel kapcsolatban, így ezekről külön szólunk.
Januárban jön a Second Chance sorozat, ami egy modernizált feldolgozás lesz. Egy nem túl erkölcsös zsaru kap még egy esélyt az élettől, amikor visszahozzák a halálból. Sokkal fiatalabb és sokkal erősebb. És válaszút elé kerül: vagy új célokat keres magának, vagy a régi vágyait követi.
A Mary Shelley's Monster a fiatal írónőről fog szólni, aki megírja minden idők egyik legikonikusabb rémtörténetét, a Frankensteint. Shelley belekerül egy fausti alkuba alteregójának saját "szörnyével", aki felajánlja az irodalmi hírnevet, mikor kétségbeesetten pénzre van szüksége. Ezt még 2015-re ígérték, ám azóta nem hallani róla, úgyhogy ez kérdőjeles, de bízunk benne, hogy már nem kell rá sokat várni.
Bernard Rose, a Kampókéz rendezőjének filmje ugyancsak modern környezetben, a mai Los Angelesben játszódik. A szörnyeteget itt nagyon is érző lényként ábrázolták: álmodozik, szeret, gyűlöl - meggyőző lesz a néző számára, hogy él. Át fogjuk érezni fájdalmát, hogy a többi ember miképp viszonyul hozzá. Felteszi magának a nagy kérdést, hogy ki is ő valójában, és mi a végzete. Az egyszerűen csak Frankenstein címet viselő produkció már elkészült, ám tavaly csak a fesztiválok és a török mozik közönsége láthatta. Február 22-én érkezik a DVD.
Angelina Jolie főszereplésével és rendezésével jön a Bride of Frankenstein remake-je, melyben a szörny kap egy társat. Bár itt nincs infó, hogy még az idén elkészülne, de azért megemlítjük.
Egyedi franchise-keresztezés keretében érkezik a Sherlock Holmes vs. Frankenstein. 1898-ban járunk. Sherlock Holmes és Dr. Watson Darmstadtba utazik, hogy egy különös esetnek járjon utána. Itt sincs pontos dátumunk, de a forgatások már elkezdődtek, szóval ez esetben nagyobb az esélye, hogy 2016-ban láthatjuk majd.
Frankenstein |
Second Chance |
Drakula
Kedvenc vámpírunkat se felejtették el, így a hozzá kapcsolódó műveket is külön említjük, bár elismerjük, itt lazább a kötődés a karakterhez. (Róla és az 1992-es filmről itt írtunk.)
Az NBC-nél készülne a Brides of Dracula sorozat, melynek témája: mi lenne, ha a legendás szörnyvadász mégsem nyírta volna ki a hölgyeket? A pilotot már bekérték, de több infó egyelőre nincs.
Rebesgetik, hogy lesz Nosferatu-remake is (nem is egy), bár konkrétumokkal sajnos nem tudunk szolgálni, az idei megjelenést illetően sem. (Az 1922-es eredeti és az 1979-es felújítás kritikája itt.)
Megemlítjük még a Van Helsing sorozatot, melyet a Syfy hoz tető alá. Év elején indulhat a forgatás, és ha minden jól megy, akkor ősszel műsorra is tűzik. A hírhedt szörnyvadász és Drakula nemezise, Abraham Van Helsing lánya áll a középpontban. Vanessát a jövőben feltámasztják, remélve, hogy ő tenni tud valamit a vérszívók ellen. A vámpírok ugyanis átvették az uralmat a Földön, és Vanessa az emberiség egyetlen reménye. (A 2004-es Van Helsing című filmről itt írtunk.)
Magyar produkciók
Elekes Gergő és Gallai József év elején érkező új alkotása, a Moth a Molyember legendáját dolgozza fel, a különös lényről itt írtunk részletesen. A film története szerint egy egyetemi professzor és segédje Európába érkezik, ahol végül a saját életük is veszélybe kerül a legenda felkutatása közben. A produkció found footage stílusban készült, akárcsak elődje, a sok-sok elismerést bezsebelő Bodom.
Tokodi Sándor forgatókönyvíró-rendező Crying Wolf című rövidfilmjében egy milliárdos felbérel egy elit zsoldoscsapatot, hogy kiszabadítsa elrabolt fiát. Azonban kiderül, hogy a rablók jelentik a legkisebb problémát, mert sokkal gonoszabb dolgok várnak rájuk. Eredetileg tavaly év végére szeretett volna elkészülni a Hard8 Productions, de végül átcsúszott idénre. Sok-sok véres jelenetre számíthatunk.
További ínyencségek
Kiemelünk még néhány újdonságot, melyek témájuk, az ismert készítők vagy szereplők, vagy éppen ígéretes előzetesük miatt tartanak számot érdeklődésünkre.
Backtrack: egy zaklatott pszichoterapeuta rémálmoktól és hátborzongató látomásoktól szenved. Mikor kibogozza páciensei szörnyű, közös titkát, útja távoli szülővárosába viszi, ahol egy több évtizedes rejtélyt kell megoldania, hogy válaszokat kapjon. Adrien Brody és Sam Neill pszichothrillerét március 26-án vetítik le néhány moziban, de VOD-n is megjelenik.
Lights Out: természetfeletti jelenés támad meg egy családot, a veszélyforrást csak sötétben lehet látni. A produceri feladatokat James Wan látja el, és a tesztvetítések közönsége szerint ismét remek munkát végzett. Nekünk még július 22-ig várnunk kell, viszont az alapjául szolgáló eredeti rövidfilm megnézhető.
Cell: újabb Stephen King-adaptáció érkezik, melyben a mobilhálózatot egy különös jel fertőzte meg. Akinek megcsörren a telefonja és beleszól, dühöngő vadállattá válik. A forgatókönyvön maga King is dolgozott, a főszereplőt John Cusack alakítja majd, de Samuel L. Jackson is feltűnik. Argentínában március 3-án mutatják be.
11.22.63: 1963. november 22-én Kennedy elnököt meggyilkolták, és a világ megváltozott. De mi van, ha még tudnál alakítani rajta? Egy történelemtanár visszautazik a múltba, azonban beleszeret egy nőbe, ráadásul a múlt sem nagyon szeretné, ha alakítanának rajta. A 8 részes sorozat ugyancsak egy King-regény alapján készül James Franco főszereplésével, az executive produceri munkákban részt vett J. J. Abrams és King is. A múltidézés február 15-én veszi kezdetét.
The Witch: boszorkányság, fekete mágia és megszállás a 17. században. Egy farmer kénytelen egy távoli telekre költözni, ami egy vészjósló külsejű erdővel határos, melyet állítólag boszorkányok uralnak. Furcsa jelenségek történnek: az állatok megvadulnak, a termés elmarad, az egyik gyerek eltűnik, és visszatérésekor nagyon úgy tűnik, hogy megszállta egy gonosz szellem. Egy tinédzsert boszorkánysággal vádolnak, mindenkin egyre jobban eluralkodik a bizonytalanság. A film február 26-án érkezik.
The Forest: fiatal nő ellátogat az öngyilkosok erdejébe, hogy megtalálja furcsa körülmények között eltűnt ikertestvérét. Ám hamarosan meggyötört és dühös lelkekbe botlik bele, akik egyáltalán nem bizonyulnak segítőkésznek. Főszerepben Natalie Dormer (Trónok harca, Az éhezők viadala), megjelenés január 8-án.
The Windmill Massacre: egy ausztrál lány múltja elől menekülve Amszterdamban köt ki. Annak érdekében, hogy egy lépéssel a hatóságok előtt maradjon, csatlakozik egy turistacsoporthoz. Buszuk lerobban a semmi közepén, egy pajtában húzzák meg magukat. A közeli malomban a legenda szerint a sátánista molnár búza helyett a helyiek csontjait őrölte meg. A csoport tagjai kezdenek egyesével eltűnni, és a lány megtudja, hogy van bennük valami közös - egy titok, ami mindannyiuk sorsát megpecsételi. Már az utómunkák zajlanak, így akár ez a holland slasher is befuthat idén. A klip alapján igencsak brutális lesz.
The Boy: fiatal amerikai nő elszegődik dajkának egy elszigetelt angliai faluba. A 8 éves gyerek azonban valójában egy életnagyságú baba, akit a szülei igaziként gondoznak, ily módon "enyhítve" saját gyermekük halála miatti fájdalmukat. A nő sorra szegi meg a szabályokat, és a nyugtalanító események legszörnyűbb rémálmát váltják valóra: úgy tűnik, hogy a baba él. Főszerepben a The Walking Deadből jól ismert Lauren Cohan. Nem kell rá sokat várni, január 22-én érkezik.
Preacher: egy texasi kisváros zilált lelkületű prédikátorában egy különös lény lakozik. Ez a lény a mennyországból szökött meg, és a lelkész testébe költözve egy rendkívül szokatlan képességgel ruházza fel "gazdáját": bármit kér bárkitől, az illető megteszi. A drámát, horrort, természetfeletti elemeket és fekete humort is tartalmazó sorozat 2016 közepén startol majd.
Mania: egy leszbikus pár egy gyilkosságot követően elmenekül otthonról, és hosszú utazásba kezd. Szexuálisan túlfűtött, sötét hangulatú, brutálisan kendőzetlen filmet ígérnek a készítők. A tavaly Arizona Underground Filmfesztiválon a legjobb horrorfilm díját nyerte el a produkció. Remélhetőleg idén a nagyközönség is láthatja majd.
Darling: egy fiatal nő elszegődik házvezetőnőnek egy régi, rejtelmes manhattani kastélyba, ahol azonban elméjén úrrá lesz az őrület. Az art horror kategóriába sorolt film "felfoghatatlan rémségeket" ígér, valamikor az év elején várható mozis bemutató.
The Funhouse Massacre: a világ legijesztőbb pszichopatái közül hat megszökik a helyi elmegyógyintézetből, és rászállnak a közeli Halloween-ház mit sem sejtő látogatóira, akik éppen olyan témájú labirintusokat járhatnak be a szórakozóhelyen, mint amilyen módszereket a szökött pszichopaták alkalmaznak. A Robert Englundot is felvonultató horrorvígjátékot ugyan már bemutatták tavaly, de csak limitáltan, pedig mi is kíváncsiak vagyunk ám!
The Sublet: egy nő szülés utáni depresszióval küzd, gyermekével egy albérleti lakásban éldegél. Kiderül, hogy lakhelye szörnyű, véres múlttal rendelkezik, ami úgy tűnik, hogy kihat a jelenre is. A pszichothriller már elkészült tavaly, két fesztiválon már lement, bízunk benne, hogy minket se fosztanak meg tőle.
Scare Campaign: egy népszerű ijesztgetős tévéshow stábja a nézettség érdekében túl messzire megy, ráadásul olyasvalakit tréfálnak meg, akit nem kellett volna. Főszerepben Olivia DeJonge látható, akit a The Visitben is agyondicsértünk. Megjelenés valamikor idén várható. A teaser csupán 15 másodperc, de jelen esetben több mint meggyőző ez a minimális időtartam is.
Cherry Tree: egy lány lepaktál egy boszorkánnyal, hogy megmentse haldokló apját. A rejtélyes nő egy gyermeket kér a gyógyításért cserébe. A lány egyik pillanatról a másikra teherbe esik, a baba riasztó ütemben növekszik. Lassanként fény derül a nő valódi szándékára, és nemcsak a lány és a férfi, de az egész emberiség veszélybe kerül. Az ír film január 8-án érkezik VOD-n.
Hollower: egy agorafóbiás férfi az utóbbi három évben a külvilágtól teljesen elzárva élt. Aztán egyszer csak összeismerkedik a szomszéd lánnyal. Kapcsolatuk szépen alakul, de a férfi kezdi azt érezni, hogy mégsem él ő teljesen egyedül. Valami őt akarja, és ha ő bent van, senki nem megy ki. Premier az egyik januári fesztiválon, remélhetőleg felfigyel rá valamelyik terjesztő.
Dead 7: a Backstreet Boys Nick Cartere két ballada közt filmezik is. A projektben részt vesz még a bandából Howie Dorough és A. J. McLean, valamint az "ősi rivális" NSYNC-ből Joey Fatone és Chris Kirkpatrick is szerepelni fog, emellett Olivia Newton-John lánya, Chloe Lattanzi is harcol majd az élőholtak ellen a szedett-vedett mesterlövészcsapat tagjaként. A futurisztikus zombiwesternként jellemzett Asylum-produkciót nyáron adja majd le a Syfy.
Tartsatok velünk 2016-ban is!